FAQ

 • Ako myTaste.sk funguje?
  myTaste.sk zhromažďuje recepty z najdôležitejších slovenských webových stránok, ako aj recepty blogerov, ktorí sa rozhodnú zaregistrovať a pridať ich do nášho indexu cez RSS kanál každého blogu. Každý návštevník myTaste.sk si môže v našom vyhľadávači vyhľadať akýkoľvek recept a dostane výsledky z webových stránok a blogov na našej stránke. Po kliknutí na ne navštívi konkrétnu stránku alebo blog, kde si môže prečítať celý recept. V skratke možno povedať, že myTaste.sk je vyhľadávač, ktorý sa špecializuje na recepty.
 • Prečo by som mal pridať svoj kulinársky blog na myTaste.sk ?
  myTaste.sk je ďalší spôsob, ako môžete zvýšiť návštevnosť svojho blogu. Mnohí z našich používateľov idú priamo na myTaste.sk , aby vyhľadávali recepty zo stránok a blogov.
 • Čo je to widget, ktorý si mám vložiť na svoj blog?
  Widget obsahuje kód html, ktorý umožňuje merať návštevnosť Vášho blogu, na základe čoho vytvárame naše Top blogy. Vloženie widgetu na indexovanie Vašich receptov nie je povinné, musíte to však urobiť, ak sa chcete objaviť v Top blogoch. Widget obsahuje aj odkaz na myTaste.sk , aby cezeň Vaši návštevníci mohli nájsť našu stránku.
 • Ak pridám svoj blog, budete používať jeho obsah?
  Do istej miery musíme. Aby sme mohli dobre zobraziť Vaše recepty vo výsledkoch vyhľadávania, použijeme časť ich názvu, malú časť obsahu receptu a prvý obrázok, ktorý ste pre svoj recept použili. Všetky tieto informácie preberieme z RSS kanála Vášho blogu a výsledok bude priamo odkazovať na Váš príspevok s receptom. Nikdy nepoužijeme celý jeho obsah a používatelia, ak si budú chcieť Váš recept prečítať celý, budú ho musieť navštíviť na Vašom blogu.
 • Používate pri blogoch a stránkach odkazy s atribútom nofollow?
  Áno, ako mnoho iných stránok, ktoré odkazujú na iné externé webové lokality (Wikipedia, Google, Youtube atď.). Dôvod, prečo ich používame, je ten, že v žiadnom prípade nechceme ovplyvniť možnosti blogerov objaviť sa vo vyhľadávačoch. Je to bežný štandard na väčších stránkach a vyhľadávačoch, ktoré odkazujú na mnoho iných webových stránok. Viac o odkazoch nofollow si môžete prečítať tu: http://en.wikipedia.org/wiki/Nofollow
 • Ak si všimnem, že recepty z môjho blogu sú na Vašej stránke bez môjho súhlasu, čo mám robiť?
  Keby ste objavili nejaký materiál, ktorý je váš a ktorý použili iní bez vášho súhlasu, upovedomíme o tom vydavateľa webovej lokality alebo blogu, ktoré obsahujú váš materiál. Na myTaste iba odkazujeme na recepty iných ľudí a nemôžeme niesť právnu zodpovednosť za materiály uverejnené na externých webových lokalitách. Ak sa chcete skontaktovať s ľuďmi zodpovednými za uverejnenie vášho materiálu bez súhlasu, odporúčame vám kliknúť na „Zobraziť recept“ na webovej lokalite myTaste a vyhľadať kontaktné informácie na webovej lokalite, na ktorú vás zavedie (t. j. webová lokalita, ktorá uverejnila váš materiál).
 • Ak pridám svoj blog na myTaste.sk, môžem sa neskôr rozhodnúť stránku opustiť?
  Samozrejme, stačí, ak pošlete mail na adresu info@mytaste.sk a oznámite nám, že si už neželáte, aby sme indexovali Vaše recepty.