1 l
mléka , 4 vanilkové pudinky, cukr podle chuti-uvaříme hustý pudink. Do vlahého vešleháme 1/2 másla. Dortík polijeme lesním ovocem - krátce svaříme sáček mraženého lesního ovoce s cukrem a trochou vody, přidáme lžičku solamylu rozmíchanou v trošce vody.
180 stupňů
asi
40 minut
Bábovka je vláčná a vydrží několik dní
5
lžiček),
1 hrníček
medu, 0,5 hrníčku cukru krupice, 3 celá vejce, 5 lžic oleje, 3 hrníčky hladké mouky, 1 bal prášek do pečiva, 2 lžíce perníkového koření (kupovaná směs), 1 hrníček nasekaných vlašských ořechů, 0,5 hrníčku rozinek (já je namočila do rumu), kandované ovoce dle chuti
4 ks
vejce, 1 hrnek kr. cukru, 3 hrnky pol. mouky, 1 bal prášek do pečiva, 1 hrnek mléka, 1/2 hrnku oleje, 1 lžíce kakaa. Na posypání: moučkový cukr.
Hladkou mouku, moučkový cukr, vajíčka, na kostičky nakrájené měkké máslo, med arozmíchanou jedlou sodu v mléce důkladněspracujeme do kuličky, kterou zabalíme do fólie a odložíme do lednice
Komentáre
Na napísanie komentára Prihlásiť sa alebo Zaregistrujte sa