Diviačie stehno na červenom víne v šípkovej omáčke (fotorecept)
Varecha.pravda.sk
Varecha.pravda.sk
  • Ohodnoťte tento recept!
  • Vaše hodnotenie
Celkové hodnotenie 0 0 hodnotenia

Prísady

  • 2 Koreňovú zeleninu som pokrájala na kocky asi 0,5 x 0,5 cm 3 Cibuľu som pokrájala na hrubšie kliny. 4 Domácu údenú slaninu som pokrájala na hranolky o hrúbke asi 0,5 cm a dala som ich na
  • 15 minút do mrazáku, aby som mohla ňou špikovať mäsko. 5 Diviačie stehno som zbavila blán, tuku, umyla, osušila papierovou kuchynskou utierkou a husto som ho prešpikovala domácou údenou slaninou, ktorá mu dodá chuť a premastí ho, lebo mäso z diviny je dosť suché. 6 Prešpikované mäso som previazala potravinárskym povrazom, aby si pri pečení a dusení udržalo tvar. 7 V hlbšom hrnci som rozpustila maslo, na ktorom ... 8 ...som orestovala scredenú koreňovú zeleninu a cibuľu asi 10 minút, kým sa odparila z nej voda... 9 ...a pridala som v predtým v mažiari na hrubo rozdrvené divoké korenie /borievky, celé nové a celé čierne korenie, bobkový list/ - restovala som asi 2 minúty, kým sa uvoľnila ich aroma. 10 Potom som pridala prírodný hnedý kryštálový cukor -2 PL, nechala som ho skaramelizovať a pridala som 6 PL bieleho vínneho octa, prudko som povarila asi 5 minút, kým sa vyprchala jeho čpavá vôňa.
  • 18 Do rozmixovanej šťavy som pridala ďalšie
  • 3 PL šípkového lekváru, nešetrila som lekvárom, pridala som škoricu, doriedila vínom a vývarom na potrebnú konzistenciu omáčky, ochutnalla som a dosolila až teraz na záver. V žiadnom prípade sa ničím nezahusťuje !!!, zelenina omáčku dobre zahustí sama o sebe. 19 Na tanier som naložila omáčku, pokrájané mäkkučké mäsko s chuťou údenej slaninky a čo iné by bolo vhodnejšie ako príloha ako práve Viedenská knedľa, krásne nadýchaná a ľahučká ako páper. Omáčka má jemnú sladko-kyselkavú chuť zdôraznenú použitým korením, harmonicky doladenú vínom, šípkovým lekvárom a vývarom.

Pokyny

Komentáre

Na napísanie komentára Prihlásiť sa alebo Zaregistrujte sa