Rodinný poklad - TVAROHOVÉ  KNEDLÍKY MOJÍ BABIČKY  - nejlepší na světě - VÍTĚZ SOUTĚŽE  u MONIKY BRÝDOVÉ !!! - RECEPT 50413
www.mimibazar.cz
www.mimibazar.cz
  • Ohodnoťte tento recept!
  • Vaše hodnotenie
Celkové hodnotenie 0 0 hodnotenia

Prísady

  • 1/2 kg tvarohu (DOPORUČUJI KLASICKÝ TVAROH BALENÝ V ALOBALU), 4 lžíce hrubé mouky, 2 lžíce mletého cukru, špetka soli, 1 vejce, 4 lžíce dětské krupičkyTOTO JSOU NAPROSTO DOKONALÉ OVOCNÉ TVAROHOVÉ KNEDLÍKY, KTERÉ SE U NÁS V RODINĚ DĚLAJÍ OD NEPAMĚTI. MILOVALA JSEM JE UŽ JAKO MALÁ HOLKA, KDYŽ MI JE DĚLÁVALA BABIČKA A MILUJI JE DODNEŠKA. ŠKODA JEN, ŽE BABIČKA UŽ MI JE DĚLAVAT NEMŮŽE :-(. TYTO KNEDLÍKY S JAKÝMKOLIV OVOCEM SI OBLÍBILY I MOJE DĚTI, MŮŽOU SE DOSLOVA PO NICH UTLOUCT. VYZKOUŠELA JSEM VÍCE RECEPTŮ, ALE NAKONEC SE VŽDYCKY VRACÍM K TOMUTO.
  • Knedlíky můžete naplnit jakýmkoliv ovocem, my je dneska měli s višněmi a byly senzační. Můžete i ušoulat třeba jen malinké knedlíčky (nenaplněné) a na talíři je polít třeba rozmačkanýni jahodami s cukrem nebo borůvkami.... Já těsto vypracovávám rukama, jde to lehce a pokud je dobrý tvaroh, tak se téměř ani nelepí. Dle mého je lepší tučný tvaroh, ale je to na zvyku, dělávám i s obyčejným. Kupuji ty balené a doporučuji je všem !!! Po zkušenostech mách i maminek z MMB je klasicky balený tvaroh nejlepší. Vaničkový je moc řídký, vážený tvaroh se zase rozpadá (drolí) :-(. Dávka, kterou vidíte na fotkách je z předepsaného množství (0,5 kg tvarohu). Většinou dělávám z dvojité dávky a zbytek dám do krabičky a zamrazím. Pak je večeře pro děti doslova za pár minut :-). Hážu je do vařící vody rovnou z mrazáku. Nejlepší jsou ale čerstvě připravené, jsou lehce stravitelné, nejsou hutné ani tuhé, ochutnejte :-).
  • Výše uvedené suroviny zpracujeme v těsto. Uděláme knedlíčky a vkládáme do vařící vody. Jen zlehýnka promícháme (spíš jen s nimi pohneme, aby nezůstaly po vložení do vody přilepené ke dnu) a vaříme 5-7 minut. Na talíři posypeme např. skořicí nebo grankem a taky pocukrujeme, polijeme nebo pokapeme rozpuštěným máslem, podle toho, jak kdo má rád. Můžeme zdobit šlehačkou, ovocem, lístečkem meduňky ap. ..... :-).
  • DOPORUČUJI VYZKOUŠET, JE TO ZA CHVILKU HOTOVÉ A OPRAVDU VÝBORNÉ A ZDRAVÉ !!!

Pokyny

Komentáre

Na napísanie komentára Prihlásiť sa alebo Zaregistrujte sa